Малюнки про небезпеку вогню: Малюнки для срисовки про пожежну безпеку (32 фото)

Нехай вогонь в серцях палає, а пожеж хай не буває (Розробка знят-тя з учнями 3-х класів) — Українська педагогіка

МЕТА:

  • продовжувати ознайомлювати учнів із по­няттям «ВОГОНЬ»;
  • формувати уявлення про причини виник­нення пожежі в побуті та її наслідки;
  • вчити учнів правильно діяти у випадку вияв­лення пожежі вдома чи на інших об’єктах;
  • розвивати навички самозахисту в умовах за­димленого помешкання;
  • виховувати пильність, обережність, розсуд­ливість, почуття відповідальності за СВОЇ ВЧИНКИ;
  • розвивати логічне мислення, уміння робити ВИСНОВКИ;
  • виховувати інтерес до професії пожежного.

Обладнання: ілюстрації, малюнки учнів, му­зичний супровід, картки, відео про пожежників.

Хід заняття

  1. Організаційна частина. Привітання з гостями.

Учитель: Вже дзвінок нам дав сигнал — Працювати час настав, То ж і ви часу не гайте, Працювати починайте.

  1. Підготовка до сприйняття нового ма­теріалу.
    1. Відгадування загадки.

Учитель: Червоний півень по жердині скаче, своїм гребінцем величається,

а як торкнешся, то кусається. Якщо в квартиру зайде цей гість, то все дотла він з’їсть.(Вогонь.)

  1. Сценка.

(Заходить хлопчик — пан Вогник)

 Пан Вогник: Добрий день, пані й панове!

Здрастуйте, будьте здорові!

Звертається до вас пан Вогник,

Знавець пожеж, у званні полковник.

Наша розмова буде, друзі,

Не про червоні маки в лузі,

Не про красу багаття влітку,

а про мою так звану тітку…

Я відчуваю тріск гілля,

Щось наближається здаля…

Мабуть, вона сюди іде,

Ой, знову горечко буде!

Піду я поміч пошукаю,

Сам злюку відому не здолаю!

(З’являється Пожежа — дівчинка в червоному одязі.)

Пожежа: Привіт усім, хто любить сірники,

Хто вогнища розводить залюбки,

Хто із вогню усім несе біду,

Даю я неабиякий урок:

Горить хай все — від миру до ниток!

То ж слухайте уважно, діти,

Як правильно пожежу розпалити:

Спочатку ви по хаті побродіть,

Понишпоріть і сірники знайдіть,

І час не гайте і розведіть вогонь,

І не гасіть його, Боже боронь!

Хай дим пожежі всі довкіль побачать,

Бо ви, герой, а це — велика вдача.

І як герой, сховайтесь тишком-нишком

Подалі від вогню, хоча б під ліжко…

Пан Вогник: О стій, злодюго, відьмо, стій!

Ти так навчать дітей не смій:

Разом із дітьми про безпеку

Вивчаєм правила нелегкі.

III. Повідомлення теми і мети заняття. Отже, сьогодні ми будемо вивчати правила безпеки. Наша тема: «НЕХАЙ ВОГОНЬ В СЕРЦЯХ ПАЛАЄ, А ПОЖЕЖ ХАЙ НЕ БУВАЄ».

  1. Вивчення нового матеріалу.
  2. Розповідь учителя.

Вогонь — це супутник людини.

Наша Україна велика і щедра на багатства, які примножуються щоденно спільною працею міль­йонів людей. Усе це необхідно пильно і постійно оберігати від вогню. Але трапляються непоодинокі випадки, коли від дитячих пустощів з вогнем, від порушення елементарних протипожежних правил виникають пожежі. І в такому випадку ми звер­таємося за допомогою, телефонуємо, в пожежну охорону (101).

  • — Чи можна вважати вогонь корисним для людей?
  • — Яка від нього користь?

Дуже давно люди не вміли добувати вогонь. Траплялося, що під час грози блискавка запалювала дерево. Поки воно горіло, люди грілись, готували їжу, а якщо вогонь згасав, то запалити його ніхто не вмів. Пізніше вогонь добували тертям однієї палич­ки об іншу, каменя об камінь.

Важко уявити собі життя людини без вогню. Він допомагає готувати їжу, зігріватися, виплавляти метал. Вогонь приходить на допомогу у різних життєвих ситуаціях. Вогонь завжди потрібний лю­дям, сила вогню дуже велика. Вогонь — друг люди­ни, але якщо він потрапить у невмілі або недобрі руки, то може стати грізним ворогом. Вогонь зни­щує ліси, житлові будинки, підприємства. Під час пожежі гинуть люди.

Але пожежа сама собою не виникає. Причи­ною виникнення є неправильне поводження люди­ни з вогнем. Я вже кілька разів вживала слово «по­жежа». А чи знаєте ви, яка різниця між вогнем і по­жежею. (Вогонь можна загасити, заливши водою, засипати піском, А колими не в змозі без допомоги пожежних дати раду горінню, то це вже пожежа,) А як ви думаєте, від чого може виникнути по­жежа? (Від сірників)

  1. Причини виникнення пожеж.

Релаксійна хвилинка. (Звучить музика Вівальді «Зима»)

Учитель: Пожежа — слово, що викликає три­вогу, настороження, біль. Пожежа…

  • — Які асоціації викликає у вас слово «пожежа»?
  • — Вдумайтесь. Музика Вівальді підкаже. (Біль, сльози дітей, страх, горе, смерть, полум’я, жар, во­гонь, дим, паніка, крик)

Але вогонь, ми знаємо усі, Багато лиха скоїв на Землі. Це так, бо скільки сіл і міст Зазнали того горя.

Пожежа — це лихо, яке завдає великої шкоди. Під час пожежі небезпеку для життя людей станов­лять вогонь і дим. Причин пожеж може бути багато. Однак пожежники кажуть, що найчастіше пожежі виникають з наступних причин:

  1. Необережність у поводженні з вогнем (ки­нутий запалений сірник, багаття, розкладене у не- дозволеному місці).
  2. Пустощі дітей з вогнем, ігри із запаленими предметами.
  3. Порушення правил користування електро­приладами.
  4. Недотримання правил користування газо­вими плитами.
  5. Неправильне користування печами.

Пам’ятайте!

Дитячі пустощі з сірниками можуть спричи­нити пожежу.

Вогонь від одного сірника може спалити дім. Пожежі легше запобігти, ніж її загасити.

  1. Презентація учениці про історію ви­никнення сірника та про його пам’ятник.

Учениця: Дорослі і малі повинні пам’ятати, Що сірники бідою можуть стати. Що пустощі дітей з вогнем — Першопричина всіх проблем.

Учень: Ще наші праотці заповідали,

Аби святий вогонь ми шанували.

Тож пам’ятаймо, що коробка сірників –

З недбалістю — пожежа й сірий дим.

  1. Робота двох команд з розрізаними смужками.
  • Як запалиш сірника, може трапитись біда.

І Від вогню ти не ховайся, а тікай і клич людей.

  • «101» ти викликай і адресу свою дай.
  1. Правила пожежної безпеки.
    1. Не грайся із сірниками та іншими запалю­вальними засобами.
    2. Користуйся газовою плитою тільки у при­сутності дорослих.
    3. Без дозволу дорослих не вмикай електро­прилади. Не залишай їх без нагляду
    4. Не клади іграшки, книжки, одяг біля запалених печей чи увімкнених обігрівальних електроприладів.
    5. Не розпалюй багаття.
    6. Не користуйся відкритим вогнем (свічками, сірниками) у помешканнях, сараях, підвалах, на горищах

Пам’ятайте правила ви,

Щоб у житті не зазнали біди.

Вогонь чарівний ворогом буде —

Хто про безпеку забуде!

Вогонь — наш друг, тепло дарує,

Та з ним не грайтесь ні на мить,

Бо коли злість у нім лютує,

Він знищить все, усе згорить!

Хто правила безпеки виконує постійно,

У тих життя і спокій збережені надійно.

  1. Як діяти під час пожежі?

Евакуація І організований вихід людей з не­безпечного місця.

  • — Чому не можна даремно турбувати пожежних?
  • — А чи обов’язково говорити, «добрий день» при виклику пожежних? (Ні)
  • — А чи змогли б ви назвати свою адресу?
    1. Гра «Телефон 101 »гучні вчаться виклика­ти пожежних, чітко називати свою адресу,
    2. Пожежа від нагрівальних та електропо­бутових приладів. Вибухонебезпечні рідини.

Учитель: Крім сірників, дуже небезпечними є нагрівальні та електропобутові прилади, які ви маєте вдома. Одним із небезпечних електроприладів є пра­ска, з нею треба поводитися особливо обережно. Во­на повинна стояти на металевій чи керамічній підставці. Її не слід перегрівати і не забувати вимика­ти з розетки після закінчення прасування.

 Так само не можна виходити на вулицю, зали­шивши увімкненим телевізор, чи дивитися його у відсутності дорослих.

Також необхідно вміло користуватися газо­вою плитою. Слід пам’ятати, що газ не тільки го­рить, він отруйний і вибухонебезпечний. Над газо­вою плитою не можна сушити білизну.

А ще ми поговоримо з вами про горючі ріди­ни: бензин, лаки, фарби. З ними також потрібно по­водитись обережно. Вони вибухонебезпечні. Важ­ко піддаються гасінню. Бензин не можна погасити водою. Його полум’я накривають покривалом.

  1. Як дихати під час пожежі.

Учитель: Багато дітей гине від отруйного диму.

Отже, голову тримають ближче до підлоги (дим лег­ший від повітря, тому він піднімається вгору), рот і ніс бажано затулити змоченою у воді хустинкою.

  • Золоте правило.

Учитель: Не можна ховатись під столами, ліжками під час пожежі. Адже на розшук дітей, які сховалися, витрачається час. Це може призвести до загибелі потерпілого і рятівника.

  1. Пожежники — захисники життя та здоров’я людей.

Учитель: Професія ця героїчна. Пожежники — мужні, безстрашні, сильні, спритні бійці — звичайні лю­ди. Кожного дня вони готуються до героїчного вчинку, їх називають бійцями «вогняного фронту», адже щора­зу їм загрожує смертельна небезпека. (Відео.)

  • Робота на дошці (номери служб).
  1. Закріплення вивченого матеріалу. «Пісенька про вогонь» (музика з пісні «Улыб­ка», слова Левченко Г. М.)

Із вогнем ти обережний будь,

Бо таїть він у собі велику силу.

Руйнівник, палій і ворог він,

Він і друг, І як користуєшся ти вміло.

ПРИСПІВ

 Він і ворог твій і друг.

Він тепло і світла круг.

Знає кожен, що вогонь потрібен дуже.

Хай в серцях горить вогонь,

Хай буде тепло долонь,

Пам’ятай про обережність, юний друже!

Вдома, в полі, в лісі чи гаю

Із вогнем ти не жартуй: це — небезпечно.

Пам’ятай всі правила завжди,

Бо безпека — це і вчасно, і доречно.

(Діти разом).

Не допустим ми ніколи,

Щоб в наш дім прийшла біда!

Учень: Хай дитина знає кожна — жартувать з вогнем не можна!

Учениця: Вогню боятися не треба, Якщо порядок в домі в тебе, Якщо працюють справно речі: Магнітофони, праски, печі, І телевізор, й газплита — Пожежа в дім не завіта!

Учень: Якщо підете в гості з дому Надовго до своїх знайомих, Про газ та струм не забувайте: Ретельно все перевіряйте, Без нагляду не залишайте І прилади всі вимикайте.

Учениця: Якщо в сім’ї маленькі діти Уміють сірники палити, То пустощі з вогнем завжди Призвести можуть до біди. Дітей самих не залишайте І сірники від них ховайте.

Учень: Якщо колись в якусь годину Ви десь помітили жарину — Її ви швидко погасіть, Бо з іскри може все згоріть. Всі знайте вимоги пожежні І будьте пильні й обережні!

Учениця: У час, коли пожежа враз Здійметься на очах у вас, Не панікуйте і завчасно Придбайте справжній вогнегасник. Лиш той, хто про безпеку дбає, Проблем з пожежами не має!

Учень: У світі безліч речовин: І спирт, і гас, також бензин — Одну загальну рису мають. Ці речовини пам’ятайте Й подалі від вогню ховайте!

  1. Підсумок уроку.
    1. Бесіда за запитаннями.
  • — Коли вогонь приносить нам користь?
  • — Назвіть причини виникнення пожеж? І Які найпростіші засоби гасіння вогню?
    1. Поясніть прислів’я: «В сіні вогню не сховаєш».

Джерело: журнал «Безпека життєдіяльності» №3. Автор: І. Г. Тарасенко, вчитель Переяслав-Хмельницької ЗОШ №2

Презентація до проекту «З вогнем не грають!»

Про матеріал

Презентація у форматі Microsoft Office Power Point до проекту «З вогнем не грають!» для учнів 4 класу.

ПЛАН ПРОЕКТУ

І етап – допроектна підготовка. Визначення теми і завдань проекту.

ІІ етап – дослідницький.

ІІІ етап – узагальнюючий.

ІV етап – підбиття підсумків.

ЗАВДАННЯ ДЛЯ ГРУП УЧНІВ

І група – зібрати інформацію про значення вогню в житті людини (вірші, загадки), оформити презентацію;

ІІ групабесіди з дорослими, батьками про значення вогню в житті людей; намалювати малюнки про добрий та злий вогонь;

ІІІ група – консультації з працівниками пожежної частини, записати поради; виробити пам’ятку з правил безпечної поведінки з вогнем;

ІV група – добір газетних статей за темою; підготувати повідомлення про небезпеку, яку становлять електроприлади, газ, струм; підготувати комп’ютерну презентацію;

V група – підготувати ігри та конкурси для закріплення правил безпеки з вогнем та поведінки в екстремальних ситуаціях;

VІ група – підготувати інсценовану казку про безпеку з вогнем; оформити плакат-стіннівку.

Перегляд файлу